16-latek z Nowej Huty z 13 zarzutami

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec maja krakowscy policjanci zatrzymali 16-latka, który był podejrzewany o kradzież dwóch motorowerów. Okazało się, że chłopak ma na sumieniu dużo więcej.

Dwa motorowery został skradzione w styczniu i kwietniu. Policjanci w końcu trafili na trop złodzieja, który doprowadził ich do jednego z garaży na terenie Nowej Huty. Tam policjanci znaleźli dwa częściowo zdemontowane skutery. Ale to nie wszystko.

W pomieszczeniu mundurowi znaleźli też różnego rodzaju sprzęty mechaniczne. 16-latek został zatrzymany, a skutery wróciły do właścicieli.

Kradzież nie była jedynym grzechem chłopaka. Okazało się też, że przed sądem odpowiadać będzie za groźby karalne, włamanie się na konto portalu społecznościowego innego użytkownika, prezentowanie w social mediach treści pornograficznych i znieważenie funkcjonariusza.

16 latek usłyszał w sumie 13 zarzutów. Za popełnione czyny decyzją sądu został skierowany do schroniska dla osób nieletnich.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Nowa Huta? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/nowa-huta/
comments powered by Disqus