20-latek odpowie za morderstwo

Oskarżony fot. DK
Dominik B., który nożem zabił 16-latka z Rożnowej, w przyszłym tygodniu usłyszy wyrok.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2017 roku w miejscowości niedaleko Wieliczki. W pustostanie, gdzie zbierała się młodzież, miało dojść do konfrontacji między wówczas 18-letnim Dominkiem i o dwa lata młodszym Jackiem W.

Poszło o dziewczynę. Młodszemu z chłopców podobała się Marta, z którą chodził Dominik. Z wyjaśnień oskarżonego wynika, że Jacek W. nie wyrażał swojej sympatii do dziewczyny w normalny sposób. Dominik stwierdził, iż Jacek groził, że ją zgwałci. Miał go też nękać i zastraszać za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Taki stan miał trwać od dłuższego czasu. W końcu w listopadzie Dominik nie wytrzymał. Dowiedział się, gdzie przebywa Jacek i poszedł w to miejsce. Wziął ze sobą nóż kuchenny. Ofiara nie była tam sama. Razem z innymi nastolatkami świętowali urodziny znajomej. Był alkohol i narkotyki.

Gdy doszło do konfrontacji, Jacek W. rozbił na głowie Dominika butelkę po piwie. Ten miał przykucnąć, zasłonić głowę i na oślep zadać cios. Jak wyjaśniał przed sądem, chciał tylko zranić chłopaka.

– Nie wiem, jak to możliwe, że ugodziłem go wyżej niż w udo. Od policjantów dowiedziałem się, że Jacek nie żyje. Nie chciałem go zabić – zarzekał się Dominik B. Podczas składania wyjaśnień, oskarżony płakał i przeprosił rodziców ofiary. 20-latkowi grozi minimum osiem lat pozbawienia wolności. Wyrok ma zostać ogłoszony 26 czerwca.

comments powered by Disqus