208 krakowskich szkół otrzyma rośliny pyłochwytne

fot. Bogusław Świerzowski/Kraków.pl

W tym roku aż 208 krakowskich samorządowych szkół podstawowych, liceów i zespołów szkół otrzyma po około 45 sztuk roślin pyłochwytnych „zielistka Sternberga”. - To kolejna odsłona, zapoczątkowanej przed rokiem, akcji „Rośliny kontra smog”, prowadzonej w ramach krakowskiego programu walki o czyste powietrze w mieście – wyjaśnia Beata Tracka-Samborska, dyrektor Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty.

Jak zaznacza szefowa MCOO jedne z pierwszych kwiatów zostały we wtorek przekazane Szkole Podstawowej nr 21 mieszczącej się przy ul. Batalionu „Skała” AK przez wiceprezydent Krakowa Katarzynę Król oraz radną miasta Annę Prokop-Staszecką.

W ramach trwającej akcji do szkół podstawowych i ponadpodstawowych trafi 9,5 tysiąca pyłochwytnych roślin. – Kwiaty zostały zakupione przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, ze środków budżetu miasta – podkreśla Beata Tracka-Samborska.

– Również pod koniec ubiegłego roku i na początku tego  Miejskie Centrum Obsługi Oświaty kupiło 1023 szt. „zielistek Sternberga” i 200 szt. „skrzydłokwiatów”, które trafiły do 157 krakowskich samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach – informuje dyrektorka MCOO.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały
comments powered by Disqus