24-letni Słowak zatrzymany na lotnisku. Chciał wyjechać z Polski, ale był poszukiwany

fot. Straż Graniczna

24-letni obywatel Słowacji został zatrzymany przez strażników granicznych na krakowskim lotnisku. Poszukiwany listem gończym mężczyzna najbliższe 174 dni spędzi w zakładzie karnym.

W niedzielę 17 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na krakowskim lotnisku 24-letniego obywatela Słowacji. Mężczyzna usiłował odlecieć z Krakowa do Wielkiej Brytanii – wpadł podczas kontroli granicznej.

24-latek poszukiwany był listem gończym w celu zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, ponieważ na terenie Polski dopuścił się szeregu przestępstw. Miał na swoim koncie m.in. pobicie, zniszczenie mienia, jak również samowolne wtargnięcie do mieszkania.

Za te czyny sąd ukarał go już karą grzywny w wysokości 9 tysięcy złotych, ale jej nie zapłacił. Dlatego sąd zarządził wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności oraz poszukiwania mężczyzny.

Ostatecznie poszukiwania ściganego listem gończym mężczyzny zakończyły się sukcesem. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach, a następnie osadzony w areszcie, w którym spędzi najbliższe 174 dni.