25-latek oszukał kilkanaście osób. Udawał pracownika banku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka dni temu policjanci zatrzymali mężczyznę, który podszywając się pod pracowników banku i portali aukcyjnych, podstępem oszukał kilkanaście osób na sumę prawie 45 tys. złotych. Najbliższe trzy miesiące oszust spędzi w areszcie.

1 lipca policjanci otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że chwilę wcześniej zadzwoniła do niego osoba podająca się za pracownika banku, informując go, że w celu zabezpieczenia pieniędzy zgromadzonych na jego rachunku konieczne będzie wygenerowanie i przekazanie kodu blik. Mężczyzna zastosował się do tych poleceń, jednak po chwili zorientował się, że padł ofiarą oszusta, który w jednym z bankomatów w centrum miasta próbował wypłacić jego środki.

Po otrzymaniu tej informacji funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanego bankomatu. Na miejscu od razu zauważyli mężczyznę próbującego wypłacić pieniądze. Został on zatrzymany i przewieziony na komisariat. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim m.in. ponad 13 tys. złotych oraz trzy telefony komórkowe.

To nie był pierwszy raz

Jak ustalili śledczy to nie pierwszy raz, kiedy 25-latek podszywając się pod pracownika banku lub platform internetowych nakłaniał rozmówców do przekazania kodów blik, dzięki którym wypłacał ich pieniądze. W sumie od początku maja mężczyzna oszukał w ten sposób 16 osób na sumę prawie 45 tys. złotych.

Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.