25-lecie KHK. Współpraca przynosi korzyści

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

27 maja samorządowcy na czele z prezydentem Krakowa prof. Jackiem Majchrowskim, byli i obecni prezesi oraz pracownicy spółki zasadzili 25 dębów dla upamiętnienia jubileuszu 25-lecia Krakowskiego Holdingu Komunalnego.

– Cieszę się, że możemy dzisiaj spotkać się w tym miejscu, aby uczcić jubileusz bardzo ważnej w naszym mieście instytucji – Krakowskiego Holdingu Komunalnego, właśnie w taki sposób, sadząc te piękne, szlachetne dęby. Powołanie w 1996 roku KHK i utworzenie podatkowej grupy kapitałowej było wydarzeniem nietuzinkowym, niepowtarzalnym i – w perspektywie czasu – przynoszącym miastu wymierne, znaczące korzyści – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Pogratulował tym, którzy przez lata „sprawili, że ten unikatowy w skali Polski sposób wspólnego rozliczania podatków przez instytucje samorządowe mógł być kontynuowany dla dobra Krakowa i jego mieszkańców”. – Cieszę się także, że z czasem Krakowski Holding Komunalny rozwinął swoją działalność, otwierając się na coraz to nowe projekty – powiedział Jacek Majchrowski.

Współpraca dla Krakowa

Jak powiedział prezes KHK Tadeusz Trzmiel, obchodzony w tym roku jubileusz to niezwykle ważne i wyjątkowe wydarzenie zarówno dla osób związanych z KHK, ale także dla Krakowa.

– Świętujemy dziś jubileusz 25-lecia powstania KHK. W jednym miejscu spotkali się byli i obecni prezydenci i wiceprezydenci, byli i obecni prezesi KHK. Chcemy przez to pokazać, że polityka kontynuacji dobrych projektów jest polityką ze wszech miar właściwą i przynoszącą bardzo dobre efekty – mówił Tadeusz Trzmiel.

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy Krakowa, byli i obecni radni i prezesi KHK pomysłodawcy powołania podatkowej grupy kapitałowej, prezesi i przedstawiciele spółek grupy kapitałowej: Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA, Wodociągów Miasta Krakowa SA oraz Areny Kraków SA.

25 lat pracy

– Podsumowując 25 lat funkcjonowania szeroko pojętej gospodarki komunalnej, której KHK oraz spółki grupy kapitałowej są bardzo ważną częścią, nie sposób oprzeć się przeświadczeniu 
o ogromnym skoku cywilizacyjnym w tym obszarze życia miasta. Mieszkańcy Krakowa, będąc beneficjentami podejmowanych przez miasto wysiłków otrzymują wysokiej jakości usługi komunalne, które podlegają stałej ewaluacji i modernizacji. Otwarcie się na nowe zagadnienia związane z dążeniem do samowystarczalności energetycznej spółek grupy Krakowskiego Holdingu Komunalnego opartej na odnawialnych źródłach energii wpisuje się natomiast w ogólnoświatowy trend walki z niską emisją i dbałości o jakość otaczającego nas środowiska. Te zasadzone właśnie dęby są również dowodem tej troski – powiedział Tadeusz Trzmiel.

Miejsce, w którym zasadzone zostały dęby jest nieprzypadkowe. To obszar zarządzany przez spółkę Kraków Nowa Huta Przyszłości, który już teraz staje się miejscem odpoczynku, spacerów i rekreacji dla krakowian.

– To nowy teren dla mieszkańców, który będzie się rozwijał. Tutaj powstanie nowa dzielnica miasta – zostaną wybudowane biurowce, centrum usługowe, mieszkania. Powstanie także enklawa dla rodzin z dziećmi, osób lubiących sport i rekreację. Posadzone dzisiaj przez nas dęby na pewno stworzą doskonałą atmosferę do przebywania na łonie natury – dodał prezydent.