27-latek sprzedał telewizor z pokoju hotelowego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W miniony wtorek policjanci zatrzymali 27-latka, który zastawił w lombardzie telewizor zabrany z pokoju hotelowego, w którym był zameldowany. Młody mężczyzna nie zapłacił też za pobyt w tym hotelu.

27-latek mieszkał w Krakowie od kilku lat. Często zmieniał miejsce przebywania, raz wynajmował mieszkania, innym razem zatrzymywał się w pokojach hotelowych lub hostelach. Na przełomie lutego i marca zarezerwował przez internet pokój w jednym z hoteli na Kazimierzu.

Po tym, jak mężczyzna zameldował się w pokoju, wpadł na pomysł, żeby wynieść z niego znajdujący się tam telewizor, a następnie zastawić go w jednym z krakowskich lombardów. Tak też uczynił, a kiedy właściciele lokalu zaczęli dopominać się o uregulowanie rachunku, 27-latek ukradkiem opuścił budynek i więcej do niego nie wrócił. Po jego pobycie w hotelu pozostał dług w wysokości ponad 2 tys. złotych oraz strata w postaci skradzionego telewizora.

Przyznał się

Sprawa nieuczciwego gościa hotelowego została zgłoszona na policję. Śledczy wpadli na trop poszukiwanego, który prowadził do jednego z apartamentów zlokalizowanych również w rejonie Kazimierza. Informacje posiadane przez funkcjonariuszy okazały się trafne, 27-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Tam przyznał się do kradzieży telewizora i opuszczenia hotelu bez uiszczenia opłaty za pobyt. Tłumaczył to trudną sytuacją materialną, wyraził skruchę i gotowość uregulowania strat. Odpowie za oszustwo oraz za kradzież, za co grozić mu może do 8 lat więzienia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus