3,5-kilometrowa droga całkowicie zamknięta. To przyspieszy remont

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zapowiadana przebudowa ulicy Krzyżańskiego staje się faktem. Po prowadzonych do tej pory pracach przygotowawczych firma Strabag przechodzi do etapu, który już musi wiązać się z utrudnieniami dla kierowców i mieszkańców. Od soboty, 11 sierpnia do połowy listopada jedna z dróg wjazdowych do miasta zostanie całkowicie zamknięta.

Prace będą prowadzone na całej długości ulicy, a więc od (również przebudowywanej, tylko w kilku etapach) ulicy Myślenickiej aż do granicy miasta, czyli do mostu na Wildze. To 3,5-kilometrowy odcinek, na którym trzeba nie tylko wybudować nową drogę, chodniki czy zatoki autobusowe, ale też wybudować kanalizację deszczową, przygotować oświetlenie z całą instalacją, a także przebudować podziemne sieci, w tym gazową czy wodociągową.

Budowa nowych chodników po obydwu stronach będzie bardzo dużą zmianą dla użytkowników tej ulicy. Drugą będzie pas rozdziału na środku jezdni – taki sam, jaki powstaje na ulicy Myślenickiej. ZIKiT tłumaczy, że to rozwiązanie ma zwiększyć poziom bezpieczeństwa, bo tym odcinkiem w ciągu jednej godziny szczytu komunikacyjnego przejeżdża nawet tysiąc pojazdów.

Tylko dla mieszkańców

Ustalając zmiany organizacji ruchu, ZIKiT przyjął podobne założenia, jak wcześniej w przypadku ulicy Cechowej czy teraz w przypadku Myślenickiej. – Ulica Krzyżańskiego, na odcinku od ulicy Niewodniczańskiego do granicy miasta wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Matematyków Krakowskich zostanie całkowicie zamknięta. Dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT.

Dla kierowców zostały wyznaczone objazdy. Od strony Świątnik Górnych będą to ulice: Spacerowa, Łąkowa, Chałubińskiego (na wyznaczonym odcinku będzie dwukierunkowa), później ulica Kąpielowa, aż do ulicy Zakopiańskiej.

Nowa pętla

Przy ulicy Matematyków Krakowskich przygotowana została tymczasowa pętla autobusowa „Zbydniowice”. Linie autobusowe 215, 225 i 915 będą kursować po zmienionych trasach. Linie 135 i 254 zostaną zawieszone, a w zamian uruchomione zostaną zastępcze linie autobusowe 735 i 754.

Na razie jednak na stronie kmkrakow.pl nie ma pełnych komunikatów dotyczących tras i rozkładów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice
comments powered by Disqus