4 Nations Cup. Minuta ciszy dla Pelego i drugie miejsce reprezentacji Polski [ZDJĘCIA]

Tunezja ponownie wygrała towarzyskie 4 Nations Cup, który w tym roku był rozgrywany w Tauron Arenie Kraków. Polacy, którzy ulegli tryumfatorom w pierwszym spotkaniu, w kolejnych odnieśli zwycięstwa nad Koreą Południową i Brazylią.

Trzydniowy sprawdzian dla reprezentacji i organizatorów mistrzostw świata, które w styczniu zostaną rozegrane między innymi w Krakowie, przyciągnął do Tauron Areny łącznie ponad osiem tysięcy widzów. Najwięcej osób przybyło w piątkowy wieczór, gdy Polacy podejmowali Brazylijczyków. Wcześniej Tunezja pokonała Koreę Południową i z kompletem zwycięstw zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju. Afrykańczycy powtórzyli wynik sprzed roku, gdy byli najlepsi w gdańskiej Ergo Arenie.

Drugie zwycięstwo biało-czerwonych

Drugie miejsce przypadło Polakom, którzy w ostatnim spotkaniu podjęli najgorszych w Krakowie Brazylijczyków. Po wyrównanym początku krakowianin Arkadiusz Moryto (sześć bramek w meczu i tytuł najbardziej wartościowego zawodnika spotkania) trafił 3:2 i wtedy w grze naszej kadry coś się zacięło. Podopieczni Patryka Rombla grali niefrasobliwie, nie potrafili pokonać bramkarza gości przez kilka minut i w 8. minucie przegrywali 3:5 po trzech kolejnych trafieniach Canarinhos. W 25. minucie po raz trzeci w tym meczu Polacy wyszli na prowadzenie 13:12, a po chwili je podwyższyli. Prym w ataku wiedli Mikołaj Czapliński i Piotr Jędraszczyk, który zdobyli w tym okresie po dwie bramki. Przed przerwą stratę gości zmniejszył Fabio Chiuffa.

Po wyjściu z szatni Brazylijczycy doprowadzili do remisu, jednak w kolejnych minutach to Polacy zbudowali sześciopunktową przewagę (23:17), trafiając nawet w osłabieniu. Do końca nie wydarzyło się już nic złego i wygrali 31:23.

Do zobaczenia (oby!) w styczniu

Towarzyski 4 Nations Cup za nami. Weryfikacja tego, co udało się wypracować na zgrupowaniach i sprawdzianach na boisku, przyjdzie już w styczniu na mistrzostwach świata, które od 11 do 29 organizują Polska i Szwecja.  Wszyscy liczymy, że nasi reprezentacji wrócą do Krakowa w drugiej połowie miesiąca, by rozegrać tu spotkania rundy głównej. Wcześniej czekają ich rywalizacja w grupie B fazy wstępnej z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską.

Walka w meczu Polski z Brazylią. Fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Chwila zadumy

Przed odegraniem hymnów Polski i Brazylii minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 29 grudnia wybitnego brazylijskiego piłkarza Pele. W środę, na rozpoczęcie zmagań, na podobny gest zdecydowano się po śmierci byłego piłkarza Wisły i reprezentacji Polski Andrzeja Iwana oraz związanego z małopolską piłką ręczną trenera Dariusza Sobczyka.