40 nowych policjantów w małopolskim garnizonie. „Wasze życie radykalnie się zmieni”

ŚLUBOWANIE 40 NOWO PRZYJĘTYCH POLICJANTÓW fot. Małopolska Policja

Do garnizonu małopolskiego przyjęto 40 nowych policjantów, w tym 3 kobiety.

– Podjęliście bardzo poważne wyzwanie, składając dzisiaj rotę ślubowania zobowiązaliście się dbać o bezpieczeństwo i porządek prawny na terenie Małopolski. To jest wyjątkowe wyzwanie i wyjątkowe poświęcenie – mówił Michał Lendzior, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.  

Stwierdził, że „wasze życie radyklanie się zmieni, od dzisiaj to wy będziecie zobowiązani do tego, aby dbać o bezpieczeństwo naszych współobywateli”. – Przed wami długa droga, którą poświęćcie na rzetelną naukę, na zdobycie wiedzy. Zadaniem policjanta jest zrealizować swoje obowiązki i szczęśliwie wrócić do jednostki i do swoich rodzin, dlatego w tym miejscu szczególnie dziękuję rodzinom funkcjonariuszy, że wychowali tak wspaniałych ludzi i proszę o to, aby wspierali was w codziennej służbie – dodał.

– Małopolska rodzina policyjna zyskała dzisiaj silne wsparcie. To niezwykle istotne, że małopolski garnizon Policji rośnie w siłę. Słowa wypowiedzianej dzisiaj przez państwa roty ślubowania to nie tylko zwieńczenie pewnego okresu przygotowawczego, ale także wyraz szacunku i powagi dla podejmowanej służby – stwierdził wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 10 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 7 nowych funkcjonariuszy, a 5 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Miechowie i Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu zyska po 3 nowych policjantów.  Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa w Wadowicach i Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyskają po 2 funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach i Komenda Powiatowa w Zakopanem zyska po 1 nowym policjancie.

comments powered by Disqus