Ponad 1000 osób zakażonych koronawirusem [RELACJA]

Ministerstwo Zdrowia podaje nowe dane dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem. Poniżej będziemy na bieżąco przekazywać informacje dotyczące statystyk z Krakowa i Małopolski.
Relacja odświeża się automatycznie.
20:43

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych czterech osób: kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, starszego mężczyzny z powiatu wielickiego (te dwie osoby przebywają w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny), kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego i młodej kobiety z powiatu tarnowskiego (te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest dobry).

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 56 osób.

20:34
Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 20 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia. Wśród nich 4 osoby pochodzą z województwa małopolskiego.
18:30

Pojawił się kolejny raport dotyczące tego, co dzieje się w wojewódzkie w kwestii z epidemią. Obecnie 48 osób przebywa w szpitala, ponad 11 tys. objętych jest kwarantanną, a około 3,1 tys. pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

17:55

Urząd wojewódzki poinformował o kolejnej osobie zakażonej. -  Tym razem chodzi o starszą kobietę z Krakowa, która przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze - czytamy w komunikacie.

Tymczasem w całej Polsce potwierdzono kolejne 74 przypadki. Najwięcej pozytywnych wyników pojawiło się w województwie mazowieckiem – 39 osób, 15 w łódzkim, pięć w dolnośląskim.

Ministerstwo zdrowia poinformował także o śmierci 14 osoby. W szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażonych w kraju wynosi aktualnie 1035
13:51
51 zarażoną osobą jest młody mężczyzna z Krakowa, który przebywa w izolacji domowej i, według zapewnień służb wojewódzkich, czuje się dobrze.
13:41
Popołudniowa aktualizacja danych przynosi wieści o kolejnych przypadkach zarażenia wirusem w całej Polsce. W sumie przybyło 31 zakażonych, w tym jedna osoba w Małopolsce.

11 osób  pochodzi z wojojwództwa dolnośląskiego, siedem osób z wielkopolskiego, cztery z podkarpackiego, po dwie z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, śląskiego oraz po jednej osobie z opolskiego i warmińsko-mazurskiego.
09:09
50. zakażoną osobą, według informacji Urzędu Wojewódzkiego, jest młody mężczyzna, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jego stan jest dobry.
08:58
W porannym raporcie Miniterstwo Zdrowia podało, że liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o kolejne 26 osób. Dobrą wiadomością jest to, że w Małopolsce przybyła jedna osoba zakażona. Obecnie wszystkich chorych na COVID-19 jest 50 osób.

– Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące -  podało MZ na Twitterze W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
19:30
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 40 przypadkach zakażenia. W województwie Małopolskim zachorowała jedna osoba. Jest to mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego, którego stan jest dobry. Aktualnie w Małopolsce jest 49 zakażonych. Zmarła 10 osoba. Był to 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie zakażone koronawirusem są 884 osoby.
17:23
Potwierdzono 45 kolejnych przypadków zakażenia. Spośród nich 5 zakażonych osób pochozi z Małopolski. Są to czterej mieszkańcy Krakowa: starsza kobieta skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego (jej stan jest dobry), młody mężczyzna, przebywający w izolacji domowej (czuje się dobrze), młody mężczyzna skierowany do Szpitala Uniwersyteckiego, (jego stan jest dobry), mężczyzna w sile wieku przebywający w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, (jego stan jest stabilny). Koronawirusa potwierdzono również u młodego mężczyzny z powiatu nowosądeckiego, który przebywa w izolacji domowej i czuje się dobrze.
Obecnie w Polsce zakażone są 844 osoby, zmarło 9 osób. W Małopolsce potwierdzonych jest 48 przypadków zakażenia.

14:39
Urząd wojewódzki przekazuje szczegółowe dane dotyczące chorych. Są to trzej mieszkańcy powiatu myślenickiego: kobieta i mężczyzna w sile wieku oraz niepełnoletni. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej. Zakażenie potwierdzono też u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny.


14:32
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych zachorowaniach. Wśród nich znajduje się 10 osób na terenie Małopolski. Obecnie zakażonych jest 799 osób. Liczba osób zmarłych nie uległa zmianie.
10:33
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejne osiem zachorowań. Żadne z nich nie dotyczy Małopolski. Obecnie chore są 774 osoby. Zmarła kolejna osoba, która jest dziewiątą ofiarą koronawirusa. Był to 68-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.
08:39
Kolejne 17 przypadków zakażenia koronawirusem. W Małopolsce nie odnotowano żadnego nowego przypadku zakażenia. Obecnie chorych jest 766 osób. Zmarło 8 osób.
08:29
W poniedziałek wieczór Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia. W Małopolsce 33 osoby były zakażone koronawirusem 39 osób było hospitalizowanych, a 8192 osób było objętych kwarantanną.
comments powered by Disqus