700 tysięcy złotych na filtry do oczyszczaczy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W tym roku w miejskiej kasie udało się wygospodarować 700 tysięcy złotych na zakup filtrów do oczyszczaczy powietrza w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Jeden filtr kosztuje 200 złotych.

W 2018 roku do placówek trafiło 3369 oczyszczaczy, zaś do niesamorządowych – prawie 700. Ich najważniejszą częścią są filtry, które co jakiś czas trzeba wymieniać. Inicjatorem dodatkowych środków finansowych na zakup oczyszczaczy był radny Rafał Komarewicz oraz Łukasz Wantuch. 

Radni klubu Przyjazny Kraków chcą teraz, aby znalazły się środki finansowe na zakupów filtrów dla placówek niesamorządowych. Gminne żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe jeszcze w tym roku otrzymają takie wsparcie finansowe na zakup właśnie filtrów.

– Nie możemy jednak zapominać, że najmłodsi krakowianie uczęszczają również do placówek niesamorządowych. Te z kolei w przeważającej większości posiadają już oczyszczacze powietrza – powinniśmy je wesprzeć, by mogły wymienić filtry w tych urządzeniach – komentuje Rafał Komarewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Na zakup filtrów dla tych placówek potrzeba około 140 tysięcy złotych. Radni chcą, aby środki te znalazły się w budżecie miasta na 2020 rok.

comments powered by Disqus