811 nowych przypadków zakażenia. Dwie osoby zmarły w krakowskim szpitalu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Liczba zakażeń nie maleje. Ministerstwo podało informację o 811 nowych osobach zakażonych SARS-Cov-2. To druga największa liczba przypadków od początku epidemii w Polsce.

Zakażeni z Małopolski to 72 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 9 do 94 lat, z Krakowa (35 osób, w sumie w naszym mieście zakażonych jest 844 ludzi, z czego 330 wyzdrowiało), powiatu limanowskiego (30 osób), nowosądeckiego (19 osób), oświęcimskiego (14 osób), nowotarskiego (11 osób), krakowskiego (7 osób), Nowego Sącza i powiatu suskiego (po 4 osoby), powiatów tatrzańskiego i bocheńskiego (po 3 osoby), myślenickiego, wadowickiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz brzeskiego i gorlickiego (po 1 osobie).

Jak informuje małopolski urząd wojewódzki, w regionie zmarły trzy osoby: 64-letnie mieszkaniec Nowego Sącza i 86-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz 79-letnia mieszkanki powiatu nowosądeckiego, która przebywała w Szpitalu Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Dwie osoby miały choroby współistniejące.

Oficjalnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to blisko 54,5 tys. osób, zmarło 1844 osób, które zachorowały na Covid-19. Wyzdrowiało blisko 38 tys. zakażonych.

comments powered by Disqus