95 mln złotych za przebudowę alei 29 Listopada

Aleja 29 Listopada fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

95 milionów złotych za przebudowę alei 29 Listopada chce firma z Wrocławia. ZIKiT otworzył oferty na realizację jednej z największych inwestycji drogowych w Krakowie.

Pięć firm chce przebudować 2,6-kilometrowy odcinek alei 29 Listopada, od ul. Opolskiej do granicy miasta. Najniższą cenę za zadanie przedstawiła spółka Strabag, która chciałaby otrzymać od miasta niespełna 95 milionów złotych, drugi w kolejności jest Budimex z ofertą na 110 mln złotych, trzeci Energopol który wycenił pracę o milion złotych drożej.

Na czwartym miejscu znalazła się firma Eurovita (126 mln złotych), a najdroższą ofertę złożyło przedsiębiorstwo z Zawiercia Intercor na kwotę 147 mln złotych. Wszystkie podmioty zaoferowały, że remont alei przeprowadzą maksymalnie do końca 2021 roku.

Podpisanie umowy nie wcześniej, niż za miesiąc

– To jest tylko informacja z otwarcia ofert. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Teraz urzędnicy muszą przystąpić do sprawdzenia ofert – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Ostateczna decyzja, z kim dyrektor ZIKiT podpisze umowę ma zapaść nie wcześniej niż za miesiąc. Bardziej prawdopodobny wydaje się termin lutowy. Urzędnicy na przebudowę zarezerwowali w miejskim budżecie 150 mln złotych. Część środków pochodzi z funduszy europejskich.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus