A4: Kobieta wjechała w ciągnik. Zmarła na miejscu

Węzeł Tyniecki fot. Sebastian Dudek

W okresie świątecznym na małopolskich drogach w wypadkach zmarły dwie osoby, a 19 zostało rannych.

Jak mówi Paweł Kobiałka z biura prasowego małopolskiej policji, wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w regionie stan bezpieczeństwa był porównywalny, jak w roku ubiegłym.

– W okresie od 1 do 5 kwietnia odnotowaliśmy 18 wypadków drogowych, w których zginęły dwie osoby, 19 zostało rannych – informuje. Dla porównania w zeszłym roku doszło do takiej samej liczby wypadków, ale zmarła tylko jedna osoba, a 23 zostały ranne.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w Wielki Piątek po godzinie 20 w miejscowości Zabagnie (niedaleko Wolbromia). 46-letni kierujący Skodą na prostym odcinku drogi potrącił 63-letnia pieszą. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej piesza poniosła śmierć na miejscu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Wielką Sobotę około godz. 7:40 na autostradowej obwodnicy Krakowa (pomiędzy węzłem Tynieckim a Skawińskim). 68-letnia kierująca samochodem marki Mercedes, jadąc prawym pasem ruchu najechała na tył naczepy ciągnika siodłowego. W wyniku zdarzenia kobieta zmarła na miejscu.

Policjanci podczas tegorocznych Świat Wielkanocnych wyeliminowali z ruchu 38 nietrzeźwych kierujących. W okresie od 2 do 5 kwietnia nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało 1782 małopolskich policjantów ruchu drogowego.