Abp Jędraszewski: Karta LGBT i instrukcje WHO uderzają wprost w prawdę o małżeństwie i rodzinie jako związku kobiety i mężczyzny

Procesja Bożego Ciała fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
20 czerwca to dzień, w którym miliony Polaków wychodzą na ulice, by wziąć udział w procesji Bożego Ciała. Tradycyjnie procesja ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeszła również ulicami Krakowa.

Obchody rozpoczęła msza święta, której przewodniczył abp. Marek Jędraszewski. Po nabożeństwie uroczysta procesja przeszła Drogą Królewską i dotarła do Bazyliki Mariackiej. W trakcie homilii przy ostatnim z czterech ołtarzy, metropolita krakowski przypomniał słowa św. Jana Pawła II, które papież wygłosił do wiernych w czasie swoich pielgrzymek do kraju. Abp Jędraszewski, zwrócił również uwagę na godność i prawa człowieka, historię Polski oraz marsze równości, w czasie których w imię szeroko pojętej tolerancji dochodzi do szyderstw z ludzi wierzących i profanacji symboli religijnych.

– W obecnym „marnym czasie” jak mawiał poeta, powszechnego kłamstwa, fake newsów, fałszywych narracji nie wolno nam pozwolić na to, aby w naszych duszach, w naszych sumieniach zwyciężało zło – mówił abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski w czasie homilii w uroczystość Bożego Ciała. – Zwłaszcza, że to zło kłamstwa, które z ogromną agresją, przy wsparciu wielkich pieniędzy odnosi się do samego człowieka, do jego natury i godności – dodał.

Arcybiskup podkreślił również, że wprowadzane przez samorządy do szkół projekty Karty LGBT oraz instrukcji WHO, które dotyczą wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, są programami ich deprawacji. Duchowny zauważył również, że pomysły uderzają bezpośrednio w „prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją Śmiercią i swoim Zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus”.

W czasie homilii krakowski duchowny, zaznaczył, że agresywne zło dzisiejszego świata chrześcijanie muszą zwyciężać dobrem, czyli miłością. Swoją homilię podsumował apelem do zebranych na Rynku Głównym wiernych, aby nie tracili nadziei na to, że dojdzie do powrotu do świata prawdziwych wartości. – Że je obronimy! Że przywrócimy należne im miejsce w naszych sercach, naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie – mówił abp. Jędraszewski.

comments powered by Disqus