Air France wznawia loty. Z Krakowa do Paryża polecimy już 3 lipca

fot. materiały prasowe

17 czerwca samoloty Air France ponownie pojawią się w Polsce. Linia wznawia połączenie z Warszawy do Paryża, a 3 lipca zainauguruje trasę Kraków-Paryż.

– 3 lipca samolot Air France przyleci do Krakowa i tym samym rozpocznie regularne połączenie między stolicą Małopolski a Paryżem, oferując początkowo dwa, a w kolejnych tygodniach cztery loty tygodniowo – informują przedstawiciele przewoźnika.

Docelowo, od 27 lipca samolot na tej trasie będzie latał raz dziennie. Nowe połączenie, którego start wyznaczony na koniec marca nie odbył się z powodu wybuchu pandemii – teraz wchodzi na stałe do oferty francuskiej linii.

Pomiar temperatury i maski na twarz

Pasażerowie przed lotem muszą zaopatrzyć się w maski ochronne na twarz, bez których nie będą mogli wejść do samolotu. Wymóg zasłaniania twarzy będzie obowiązywał do 31 sierpnia z możliwością zmiany tej daty w zależności od stanu pandemii i wytycznych międzynarodowych przepisów w tym zakresie.

Ponadto nowa procedura w Air France to mierzenie temperatury ciała podróżnych przed każdym z lotów. Dopuszczalna temperatura ciała zezwalająca na lot to 38 stopni Celsjusza.

Do końca czerwca przewoźnik zrealizuje 20 procent swojego rozkładu oferowanego standardowo w tym miesiącu. Jeśli sytuacja na świecie pozwoli na dalszą reaktywację i popyt będzie rósł, to w lipcu planowane jest odmrożenie 35 procent oferty, a w sierpniu – do 40 procent.

comments powered by Disqus