Aktor Jerzy S. ponownie ukarany przez sąd

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wtorek Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy uznał Jerzego S. winnego spowodowania kolizji i ukarał go karą grzywny.

Wniosek o ukaranie 75-latka trafił do sądu na początku marca. Wczoraj sąd rejonowy uznał, że Jerzy S. jest winny spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc pod wpływem alkoholu i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 3 tys. złotych. Do tego znany aktor musi dopłacić 370 złotych tytułem kosztów sądowych.

– Wyrok nakazowy jest nieprawomocny. Od wyroku nakazowego może zostać złożony sprzeciw. Prawo do złożenia sprzeciwu przysługuje obwinionemu i oskarżycielowi, w terminie siedmiu dni od doręczenia tego wyroku – informuje biuro prasowe Sądu Okręgowego w Krakowie.

Jechał na wywiad

Jest to pokłosie wydarzenia z 17 października 2022 roku, kiedy to Jerzy S. jechał swoim Lexusem na umówiony wywiad na ul. Rajską. W pewnym momencie przy skręcie potrącił kierowcę skutera, który następnie kilkukrotnie próbował go zatrzymać. Całe zajście zostało nagrane. Mężczyzna nie doznał w związku z incydentem żadnych obrażeń. Prokuratura skierowała więc akt oskarżenia dotyczący jazdy samochodem pod wpływem alkoholu.

Jerzy S. przyznał się do winy i zawnioskował o skazanie bez procesu. 1 marca 2022 roku krakowski aktor został skazany na karę grzywny w wysokości 12 tys. złotych, wpłatę 6 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także został nałożony trzyletni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów.

Sędzia Tomasz Rutkowski stwierdził, że orzekając o wymiarze kary wziął pod uwagę czyn, a nie oskarżonego.