Aleja Pokoju bez tramwajów przez tydzień

16 sierpnia rozpocznie się remont torowiska w ciągu Alei Pokoju. Pierwszy etap, do 23 sierpnia, oznacza całkowite wyłączenie ruchu tramwajowego na całym odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Czyżyńskiego.

Całość prac podzielona będzie na etapy. Pierwszy z nich zacznie się już 16 sierpnia i potrwa tydzień. W tym czasie Aleją Pokoju nie będą jeździły żadne tramwaje.

Linie 1 i 22 – będą kursować na trasach czasowo zmienionych: od Salwatora (1) i Borku Fałęckiego (22) do Ronda Grzegórzeckiego bez zmian, następnie al. Powstania Warszawskiego, ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do Ronda Czyżyńskiego, gdzie linie wrócą na stałe trasy do Wzgórz Krzesławickich (1) i Walcowni (22). Częstotliwości kursowania pozostaną bez zmian.

Linia 14 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Bronowic Małych do Ronda Mogilskiego bez zmian, następnie ul. Mogilską i al. Jana Pawła II do Ronda Czyżyńskiego, gdzie linia wróci na stałą trasę do Mistrzejowic. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian.

Linia 62 – zostanie zawieszona. W zamian, we wszystkie noce w tygodniu kursować będzie linia autobusowa 662 z częstotliwością odpowiednią dla danej nocy.

Linia muzealna 0 – w dniu 19 sierpnia kursy na trasie Kopiec Wandy – Muzeum Inżynierii Miejskiej zostaną zawieszone. Linia będzie kursować tylko na trasie Muzeum Inżynierii Miejskiej – Cichy Kącik z zachowaniem obecnych godzin odjazdów.

Zastępcza linia autobusowa

Linia 701 – zastępcza linia autobusowa kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – Medweckiego – Bieńczycka (powrót: al. Jana Pawła II – Dąbrowskiej – Medweckiego) – al. Pokoju – Rondo Grzegórzeckie. Przystanek końcowo-początkowy „Rondo Grzegórzeckie” będzie zlokalizowany na al. Pokoju, po zjeździe z ronda, w istniejącej zatoce. Przystanki na odcinku Francesco Nullo – Centralna będą funkcjonować jak dla linii 662.

Linia kursować będzie w dni powszednie z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godz. 8:00 co 15 minut).

Kolejny etap

24 sierpnia rozpocznie się drugi etap prac utrzymaniowych, w którym zostanie przywrócony ruch na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do Dąbia. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym etapie zostaną podane w ciągu kilku dni.

 

 

comments powered by Disqus