Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o modlitwę w intencji pokoju w Polsce

fot. Krzysztof Kalinowski

Arcybiskup Marek Jędraszewskim prosi wiernych Archidiecezji Krakowskiej, aby codziennie w rodzinach odmawiali różaniec w intencji pokoju w Polsce oraz ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Na początku swojego listu, metropolia krakowski przypomina słowa papieża Franciszka sprzed kilku dni. Ojciec Święty pisał wtedy, z okazji 50 rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a instytucjami europejskimi. Stwierdził wtedy: „Marzę o Europie przyjaznej dla osoby i dla osób. Ziemi, gdzie szanowano by godność każdego, gdzie osoba byłaby wartością samą w sobie, a nie przedmiotem kalkulacji ekonomicznej lub towarem. Ziemi, która chroniłaby życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy niewidzialne pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu, ponieważ żaden człowiek nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych”.

– Z tym większym przejęciem i smutkiem obserwujemy nasilające się niepokoje społeczne wywołane sprzeciwem wobec poszanowania i ochrony życia dzieci nienarodzonych w naszej Ojczyźnie. Przekonanie, że człowiek zaczyna istnieć od chwili poczęcia było, jest i będzie częścią nauczania Kościoła, dlatego też znalazł się on na celowniku tych sił, które błędnie uważają, że aborcja jest prawem człowieka – czytamy w liście arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Dalej metropolita zwraca się „z serdeczną prośbą o podjęcie modlitwy i postu w intencji zrozumienia tej prawdy przez wszystkich, a także o pokój w naszej Ojczyźnie”. – Szczególnie proszę o to, aby w każdej rodzinie codziennie odmawiano jedną dziesiątkę różańca oraz podejmowano akty wyrzeczenia i umartwienia w tych intencjach – stwierdza arcybiskup Marek Jędraszewski.

Na stronie Archidiecezji Krakowskiej można dołączyć się do „szturmu modlitewnego”, wypełniając krótki formularz [LINK].

comments powered by Disqus