Autobus nie dojedzie do Kurdwanowa. ZTP skraca trasę

Autobus linii nr 184 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Autobus linii nr 184 od poniedziałku nie dojedzie do Kurdwanowa.

W poniedziałek, 25 maja rozpocznie się kolejny etap przebudowy skrzyżowania ul. Dietla i Krakowskiej. W tym etapie ruch pojazdów zostanie przeniesiony na północną jezdnię ul. Dietla (będzie nią prowadzony w obu kierunkach).

Urzędnicy tłumaczą, że ze względu na geometrię skrzyżowania ul. Dietla i św. Sebastiana nie będzie możliwy ruch autobusów komunikacji miejskiej, a co za tym idzie, konieczne będą zmiany w trasach linii autobusowych nr 179, 184 i 484.

Linia nr 179 będzie kursować w dni powszednie w okresie międzyszczytowym oraz po zakończeniu szczytu popołudniowego (do około godziny 20:00) z częstotliwością do 15 minut.

Skróceniu ulegnie trasa linii nr 184. Autobus z Prądnika Czerwonego nie dojedzie do Kurdwanowa. Przystanek końcowy „Rondo Grzegórzeckie” będzie zlokalizowany na ul. Kotlarskiej. Linia będzie kursować z częstotliwością co 12 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 30 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne, realizując wszystkie kursy wykonywane dotychczas na tym odcinku przez linie 184 i 484.

Natomiast linia 484 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Os. Podwawelskie - Swoszowice Poczta. Linia będzie kursować z częstotliwością co 24 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu i co 60 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne.

comments powered by Disqus