Autostrada zakorkowana po kolizji na węźle w Tyńcu

Lepiej dziś omijać autostradową obwodnicę Krakowa. Po kolizji, do jakiej doszło przed godziną 15 na węźle Kraków Tyniec, jezdnia w stronę Katowic była całkowicie zablokowana. W przeciwną stronę też utworzył się korek, aż do bramek w Balicach. Ruch został przywrócony po godzinie 16.

W zdarzeniu brały udział łącznie cztery samochody. Obydwa pasy jezdni w stronę Katowic były zablokowane przez ponad godzinę. Później został udrożniony jeden pas, teraz GDDKiA informuje o udrożnieniu miejsca kolizji. Ale rozładowanie korka chwilę potrwa, ponieważ obecnie zaczyna się on już przez węzłem Łagiewniki.

Na jezdni w przeciwną stronę nie jest lepiej – zakorkowany jest cały odcinek od miejsca wypadku do węzła przy bramkach w Balicach. Przyczynili się do tego tzw. „apacze", a więc osoby zwalniające tylko po to, by spojrzeć na miejsce wypadku. Nie brakowało też osób, które cofały na łącznicach węzłów.

Dużego natężenia ruchu kierowcy powinni się spodziewać również na głównych ulicach na południu Krakowa - tam, gdzie kierowcy próbują ominąć zakorkowaną obwodnicę.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus