Bądź bezpieczny podczas podróży! [VIDEO]

fot. LoveKraków.pl

Kieszonkowcy, upał, zagubione dzieci i wypadki czekają na wszystkich, którzy decydują się na podróż. A jest ich niemało, ponieważ blisko 60% rodaków planuje wyjazd na wakacje. Dlatego władze Małopolskich Dworców Autobusowych będą uczulać podróżujących na czyhające na nich niebezpieczeństwa.

– Akcja potrwa kilka tygodni. Chcemy pokazywać, jak unikać zagrożeń na dworcach oraz w samych środkach transportu – mówi Marcin Fall, prezes MDA. – To wydanie odwołuje się do podróży z dziećmi, jak rodzice powinni się zachowywać. Chcemy kształtować odpowiednie zachowania i wzorce – dodaje. W jaki sposób władze MDA chcą przekazywać informacje? Przede wszystkim za pomocą ulotek oraz specjalnego spotu, który będzie emitowany na dworcach.

Jak unikać niebezpieczeństwa

Zdaniem Falla, rodzice powinni pamiętać o wodzie dla dzieci – co jest kluczowe podczas upałów. Dodatkowo trzeba zwracać uwagę na to, czy nasze pociechy nie oddalają się zbytnio od nas. Należy podkreślić, że rzadko się zdarza, aby maluchy się gubiły.  – A nawet jeśli tak się zdarzy, to nasz monitoring jest w tym zakresie niezwodny. Sporym ułatwieniem są też kąciki dla dzieci, które pozwalają w jednym miejscu je wszystkie zgromadzić – informuje Marcin Fall.

Sporym problemem są złodzieje. Tu jednak na pomoc przychodzi również system kamer oraz policjanci. – Z roku na rok spada liczba kieszonkowców, ale wiadomo, że powinniśmy być czujni. Również, gdyby walizka zginęła, bardzo szybko ją znajdziemy – dodaje prezes MDA.