Bazylika Mariacka organizuje rekolekcje online dla mieszkańców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Bazylika Mariacka zaprasza na rekolekcje online, które odbędą się w dniach 29 marca - 2 kwietnia.

W związku z epidemią koronawirusa Bazylika Mariacka przenosi rekolekcje do sieci. Spotkania online będą się odbywały o godz. 18.30. W tym roku rekolekcje poprowadzi biblista ks. Wojciech Węgrzyniak. W tym roku upłyną one pod hasłem „Dla głodnych”.

„Eucharystia jest ucztą, czyli daje taki pokarm, który sprawia, że możemy żyć całą wieczność. Eucharystia jest ofiarą, czyli daje taki moment spotkania człowieka z Bogiem, po którym następuje pojednanie. Zapraszamy więc na rekolekcje „dla głodnych” pojednania i pokarmu, dzięki któremu będziemy mogli przeżyć nie tylko to życie, ale będziemy mogli żyć całą wieczność” – informuje Bazylika Mariacka.

Ks. dr Wojciech Węgrzyniak to biblista, rekolekcjonista i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Urodził się w 1973 r. w Nowym Targu. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1998 w. Pięć lat studiował w Rzymie, następne trzy w Jerozolimie, gdzie obronił doktorat z nauk biblijnych i archeologii. Jego specjalnością są bowiem nauki biblijne, a dokładniej Stary Testament.

Jest autorem książek takich jak: Po prostu Miłość. Kazania seminaryjnego czasu (1999), Listy z Niebieskiej Ameryki (2001), Kościół Boga Żywego (2012), O co właściwie nam chodzi? (2019). Kazania, konferencje, refleksje oraz wiersze rekolekcjonisty znajdują się na stronie internetowej.

comments powered by Disqus