Beata Szydło i Patryk Jaki będą walczyć o Kraków

Prezentacja kandydatów PiS fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na czele listy obejmującej dwa województwa: małopolskie oraz świętokrzyskie, znalazła się wicepremier Beata Szydło. Stwierdziła, że prezentuje dziś drużynę, „która będzie bardzo ciężko pracowała w tej kampanii”.

– Będziemy chcieli z państwem mówić i rozmawiać, o tym co ważne dla regionu małopolskiego i świętokrzyskiego – powiedziała Beata Szydło.

Zaznaczyła, że wszystkie dziesięć osób, które wchodzą w skład listy to „wspaniała drużyna”. – Wiemy, że to jest taki moment dziejącej się w Polsce dobrej zmiany, kiedy jesteśmy w trakcie realizowania ważnych projektów społecznych i infrastrukturalnych, rozwojowych. Chcemy aby dobrze układała się współpraca rządu z reprezentacją w europarlamencie – dodała.

Na trzecim miejscu Patryk Jaki

Drugie miejsce na liście otrzymał prof. Ryszard Legutko, ale nie pojawił się na konferencji prasowej. Miały go zatrzymać ważne obowiązki służbowe.

Z trzeciego miejsca o mandat europosła powalczy Patryk Jaki, który w zeszłym roku bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta Warszawy. – Jestem po to, aby reprezentować interesy mieszkańców Małopolski i Świętokrzyskiego. Chcę, żeby ludzie mi uwierzyli, że będę w stanie zabiegać o ich interesy – mówił.

Wiceminister sprawiedliwości zdradził, że w Brukseli i Strasburgu będzie chciał zająć się trzema kwestiami. Jako pierwsze wymienił bezpieczeństwo, walkę z korupcją i zorganizowaną przestępczością. – Tutaj Parlament Europejski coraz częściej i coraz silniej zabiera głos – podkreślił.

Drugim elementem programu Jakiego ma być „szeroko pojęta polityka imigracyjna”, aby „Polska dalej była państwem bezpiecznym”. Jako trzeci filar swojej kampanii zapowiedział pokazanie, na jakim dziedzictwie została zbudowana Europa.

Patryk Jaki, który zasłynął w Warszawie bardzo dynamiczną kampanią wyborczą, zamierza teraz w podobny sposób prowadzić ją w Krakowie.

– Mam pomysł na prowadzenie kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że państwu się te pomysły spodobają – mówił w rozmowie z LoveKraków.pl wiceminister sprawiedliwości.

Zdradza, że będzie recenzował pracę obecnych europosłów z konkurencyjnych list.

Już na jutro zapowiedział konferencję prasową, na której wspólnie z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro zainauguruje swoją kampanię. Jedna odbędzie się w Krakowie a druga w Kielcach.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego:
1. Beata Szydło, wiceprezes Rady Ministrów 
2. Ryszard Legutko, europoseł
3. Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości 
4. Dominik Tarczyński, poseł 
5. Włodzimierz Biernacki, poseł 
6. Barbara Bartuś, poseł  
7. Elżbieta Duda, poseł
8. Michał Cieślak, poseł
9. Arkadiusz Mularczyk, poseł 
10. Anna Kruppka, wiceminister sportu

comments powered by Disqus