Będzie przebudowa ulic Domagały, Półłanki i Bieżanowskiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W połowie roku ma zakończyć się remont ul. Mariana Domagały. Ma ona połączyć ul. Nad Drwiną z Agatową, co ma zapewnić dodatkowy dojazd do ul. Półłanki mieszkańcom osiedla Złocień. Przebudowa zakończy się jesienią 2018 roku, a jej koszt to 6 mln zł.

Prace dotyczą odcinka od ul. Agatowej do skrzyżowania z ul. Nad Drwiną, wraz ze skrzyżowaniem ulic Domagały i Nad Drwiną. W planach jest pojawienie się zatok autobusowych, ścieżek rowerowych łączących ulicę Agatową z ul. Nad Drwiną, chodnik i oświetlenie.

– W planach jest też przebudowa ulicy Półłanki - na odcinku od ulicy Bieżanowskiej do Rącznej. W tym roku ma zostać opracowany projekt – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Prace mają mieć również miejsce na ul. Bieżanowskiej. W tym roku na odcinku pomiędzy ulicami Nad Potokiem i Erazma Jerzmanowskiego ma rozpocząć się jej przebudowa.

Według planów, remont ma trwać co najmniej dwa lata. Poza nowymi chodnikami, skrzyżowaniem z drogami bocznymi zjazdami i oświetleniem zostanie wybudowana cała infrastruktura podziemna.

comments powered by Disqus