Bez tramwajów z Łagiewnik do Borku Fałęckiego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Od najbliższej soboty zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki — Borek Falęcki.

Utrudnienia potrwają od 24 do 27 sierpnia i mają związek z przełożeniem rozjazdów na ul. Zakopiańskiej. Prace mają na celu skierowanie ruchu na nowy tor na odcinku jednotorowym.

Jak pojadą tramwaje?

Linia 19 w dalszym ciągu będzie kursować po skróconej trasie do pętli Łagiewniki

Linie 22 i 78 będą kursować na trasach skróconych do pętli Łagiewniki

Linia 752 będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (wydłużonej): Borek Fałęcki — Zakopiańska — Brożka — Kapelanka — Monte Cassino — Dietla — Starowiślna.

Linia będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godziny 8.00 co 15 minut).

Przeniesione przystanki

Przystanki będą funkcjonować w następujący sposób:

Przystanek początkowy „Borek Fałęcki” będzie zlokalizowany na pętli, na pierwszym stanowisku od ul. Zakopiańskiej; jednocześnie przystanek początkowy linii 244 zostanie przeniesiony na peron przystanku dla wysiadających.

Dodatkowo w kierunku Starowiślnej będzie funkcjonował przystanek przelotowy „Borek Falęcki”, zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli (jak dla linii 915).

Przystanki „Solvay” oraz „Łagiewniki ZUS” będą funkcjonować w rejonie istniejących przystanków tramwajowych, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Przystanek „Łagiewniki” w kierunku Borku Fałęckiego będzie zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, natomiast w kierunku Starowiślnej na ul. Brożka; o przystanki na odcinku Borsucza — Starowiślna będą funkcjonować bez zmian.

Zastępcza linia

Od 24 do 27 sierpnia funkcjonować będzie zastępcza linia autobusowa nr 752 na odcinku Łagiewniki — Borek Fałęcki.

Od 28 sierpnia zostanie przywrócone kursowanie tramwajów na odcinku Łagiewniki — Borek Falęcki. Między przystankiem „Łagiewniki ZUS” a skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy ruch będzie odbywał się wahadłowo po jednym, nowym (docelowym) torze. Funkcjonowanie przystanków tramwajowych w tym rejonie pozostanie bez zmian.

Równocześnie dla linii 22, 78 i 752 zostaną przywrócone trasy i rozkłady jazdy obowiązujące obecnie. Linia 19 będzie w dalszym ciągu kursować po trasie skróconej do pętli Łagiewniki.

Od 31 sierpnia linia 19 zostanie zawieszona, natomiast będzie uruchomiona linia czasowa 79, kursująca na trasie Borek Falęcki — Orzeszkowej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki
comments powered by Disqus