Biało-czerwony Kraków na Święto Niepodległości

Tak rok temu świętowano 100. rocznicę odzyskania niepodległości fot. Den Didenko
Już jutro Święto Niepodległości. Kraków jest już udekorowany flagami państwowymi, które pojawiły się m.in. na Rynku Głównym czy Małym Rynku.

Jutro na ulice Krakowa wyjedzie tabor komunikacji zbiorowej udekorowany biało-czerwonymi flagami.

11 listopada kładka o. Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska-Wielicka zaświecą na biało-czerwono. Iluminacja pojawi się również na Tauron Arenie Kraków.

Oprócz tego, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”, organizowanej przez Biuro Programu „Niepodległa”, w samo południe z wieży kościoła Mariackiego zostanie odegrany hymn państwowy, a tuż po nim zabrzmi hejnał.

BIAŁO - CZERWONY KRAKÓW NOCĄ >>> NIEZWYKŁE ZDJĘCIA

Radosna Niepodległość

O 17.00 na Rynku Głównym rozpocznie się Lekcja Śpiewania. Tradycyjnie artyści Teatru Loch Camelot wraz ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Na scenie „Piosenkę na wszelki wypadek” wykona Michał Hochmann - artysta, który rozsławił utwór „Konik na biegunach”.

Wystąpią także nowi mieszkańcy Krakowa z Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja, którzy po raz kolejny zmierzą się z polskimi tekstami piosenek.

Biblioteka Polskiej Piosenki przygotowała 6500 bezpłatnych śpiewników dla uczestników wydarzenia. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

comments powered by Disqus