Brutalne pobicie przed hostelem. Jeden z podejrzanych zatrzymany

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Złamana noga, zerwane wiązadło, pęknięta czaszka i złamany nos – to efekty pobicia mężczyzny przed hostelem przy ul. Retoryka. Jednym z podejrzanych jest Timur K. 34-latek znał ofiarę, mieszkał z nią razem w pokoju.

Do przestępstwa doszło 11 marca. Timur K. i drugi podejrzany, którego szukają śledczy, uderzali mężczyznę pięściami i kopali go po całym ciele.

Jaki był powód pobicia? Prokuratura na razie tego nie podaje. Jak informuje Janusz Hnatko z krakowskiej prokuratury, najpierw doszło do nieporozumienia między poszkodowanym a nieznanym służbom mężczyzną. Dopiero później do bicia przyłączył się Timur K., który był pod wpływem alkoholu.

Został on zatrzymany niedługo po zdarzeniu, ukrył się bowiem na klatce schodowej hostelu. – Podejrzany przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, ale jego relacja co do przebiegu zdarzenia i jego przyczyn różni się od tej pokrzywdzonego – informuje Hnatko.

Timur K. według prokuratury był wielokrotnie karany, w tym za udział w bójce i usiłowanie rozboju. Decyzją sądu został on aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus