Budowa hali przy Focha na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To już naprawdę ostatnie prace. W obiekcie jest już położona podłoga sportowa i gotowe są już wszystkie instalacje. Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych będzie do dyspozycji sportowców na wiosnę przyszłego roku.

Kończy się drugi rok budowy obiektu sportowego przy al. Focha. Firma Skanska weszła na plac budowy w styczniu 2016 roku. Teraz obiekt jest już prawie gotowy. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który nadzoruje inwestycję, informuje, że zakończył się już montaż elewacji z blachy cor-ten, a hala jest już podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Na ukończeniu są prace związane z wykonaniem posadzek żywicznych i montażem balustrad w środku hali i na zewnątrz. Trwa malowanie linii do pól gry na nowo położonej podłodze sportowej. Gotowe są instalacje elektryczne i sanitarne, a po Nowym Roku rozpoczną się rozruchy urządzeń.

W pełni dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych

Koszt budowy hali to około 44 miliony złotych. 31 milionów pochodzi z budżetu miasta, a 13 udało się pozyskać z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kolejne 2,7 miliona zostanie przeznaczone na wyposażenie obiektu.

Sala gier ma wymiary 44 na 26 metrów, a na trybunach będzie mogło zasiąść ponad 800 widzów. Hala będzie także posiadała szatnie, siłownię, sale konferencyjne, punkt gastronomiczny i hotel z 17 pokojami. Na dachu znajduje się taras o powierzchni około 700 metrów kwadratowych. Dostaniemy się tam windą, klatką schodową, schodami zewnętrznymi lub specjalną 220-metrową pochylnią, która zaczyna się niedaleko rzeki Rudawy.

Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych ma być gotowa do użytku kwietniu 2018 roku. Przez najbliższe miesiące obiekt będzie sprawdzany i będą trwały odbiory. Niedługo poznamy operatora, który będzie odpowiedzialny za jego utrzymanie i funkcjonowanie. – Wciąż trwają rozmowy – informuje Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

comments powered by Disqus