Budowa Trasy Łagiewnickiej wkracza na Ruczaj

Budowa Trasy Łagiewnickiej trwa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
6 maja rozpoczną się główne prace związane z przebudową ulic Rostworowskiego, Pszczelnej i skrzyżowania tych ulic z ulicą Kobierzyńską.

W tym etapie ulice Pszczelna i Rostworowskiego będą wyłączone z ruchu, zaś na ul. Kobierzyńskiej zostaną zlikwidowane relacje skrętne.

– Na skrzyżowaniu Rostworowskiego - Kobierzyńska zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i ruch będzie odbywał się na wprost, z wyłączeniem relacji skrętnych. Dla podróżujących ul. Kobierzyńską oznacza to upłynnienie przejazdu – informuje Krzysztof Migdał, Członek Zarządu Trasy Łagiewnickiej SA. 

6 maja wykonawca rozpocznie również prace w rejonie między ulicami Zbrojarzy i Falowej. Oznacza to, że fragment ulicy Zbrojarzy oraz cała ulica Falowa zostaną wyłączone z ruchu.

Obecnie, w ciągu ul. Rostworowskiego prowadzone są przekładki mediów (gaz, wodociąg). Będą one realizowane w kilku etapach, by ograniczyć utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ul. Kobierzyńską. Prace potrwają do długiego weekendy majowego.