Bunkier Sztuki. „Dalsze rozmowy z prezydentem nie mają sensu”

Bunkier Sztuki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Towarzystwo Osób Kibicujących Galerii Bunkier Sztuki zrezygnowało ze środowego spotkania z prezydentem Jackiem Majchrowskim w sprawie przyszłości miejskiej galerii.

Rozmowa miała być kontynuacją spotkania, które odbyło się 12 lutego. Wówczas prezydent Krakowa obiecał, że do połączenia galerii i muzeum MOCAK nie dojdzie. Miały zostać również podjęte rozmowy co do funkcjonowania Bunkra w czasie remontu.

Podobne zdanie podczas debaty, która odbyła się 14 lutego, wyraził wiceprezydent Andrzej Kulig. Podkreślał, że do pomysłu fuzji instytucji jest sceptyczny. Następnego dnia prezydent Majchrowski wręczył jednak pięcioletnią nominację obecnej dyrektor MOCAK – Marii Annie Potockiej i ogłosił plan połączenia placówek.

Rezygnacja z rozmów

–  W związku z powyższym nie widzimy sensu prowadzenia z Prezydentem dalszych rozmów na temat przyszłości Galerii Bunkier Sztuki – wszelkie ustalenia mogą bowiem okazać się fikcyjne. Pierwszą rozmowę z przedstawicielami i przedstawicielkami Towarzystwa Prezydent cynicznie wykorzystał do budowania lepszego wizerunku i zarządzania nastrojami społecznymi. Sprzeciwiamy się takiemu traktowaniu ruchów obywatelskich; odczytujemy je jako cios w demokratyczne standardy uprawiania miejskiej polityki – pisze Towarzystwo Osób Kibicujących Bunkrowi Sztuki.

Zapowiadają, że jako przedstawiciele lokalnych środowisk twórczych, do połączenia Bunkra Sztuki i MOCAK-u nie dopuszczą.

– Prowadzenie rozmów z Prezydentem w obecnych okolicznościach uważamy jednak za nieproduktywne – niezależnie od naszych postulatów spotkanie z pewnością zostałoby wykorzystane do legitymizowania działań Prezydenta oraz Marii Anny Potockiej – podsumowują w oświadczeniu.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus