Bus pełen Irakijczyków. Nielegalnie przekroczyli granicę

fot. materiał policji

Policjanci krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali w Bielsku Podlaskim busa, w którym podróżowało 29 obywateli Iraku. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę – byli wycieńczeni, głodni i spragnieni – czytamy w komunikacie policji.

W niedzielę, ok. godz. 14, krakowscy policjanci na posterunku kontrolnym w Bielsku Podlaskim zatrzymali do kontroli drogowej busa na mazowieckich tablicach rejestracyjnych. Za kierownicą renault siedział 37-letni obywatel Ukrainy. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się inne też osoby.

Mundurowi ujawnili, siedzących na podłodze pojazdu, 29 obywateli Iraku. Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni. Okazało się, że wszyscy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.

Mundurowi natychmiast podali im wodę do picia, a po przewiezieniu do budynku komendy zapewnili również ciepły posiłek. Na szczęście żaden z pasażerów busa nie potrzebował pomocy medycznej i mężczyźni ostatecznie zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej.

Kierowca busa trafił do policyjnego aresztu. Teraz 37-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

comments powered by Disqus