Był siny i nie oddychał. Na Plantach walczyli o życie mężczyzny

Planty fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Obok nieprzytomnego mężczyzny stały dwie kobiety próbujące udzielić mu pomocy. Po kilku minutach na miejscu zjawił się patrol straży miejskiej.

W poniedziałek rano dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który leżał przewieszony przez oparcie ławki na Plantach w rejonie ul Westerplatte.

Obok nieprzytomnego mężczyzny stały dwie kobiety, które próbowały udzielić mu pomocy. Przybyli  na miejsce strażnicy miejscu ułożyli go w bezpiecznej pozycji.

O mały włos od tragedii

– Okazało się, że jest siny i nie oddycha. Po chwili pojawili się wezwani na miejsce policjanci. Jeden z nich udrożnił drogi oddechowe mężczyzny, a strażnicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Naprzemiennie uciskali jego klatkę piersiową. Po około 5 minutach na miejscu pojawili się ratownicy medyczni i przejęli czynności ratunkowe – informuje Marek Anioł z krakowskiej straży miejskiej.

Po prawie 30-minutowej reanimacji mężczyzna odzyskał czynności życiowe i został przewieziony do szpitala.Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus