CBA w krakowskim Sądzie Apelacyjnym. Chodzi o miliony

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dyrektora Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzeja P., główną księgową Martę K., byłego dyrektora Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcina B. i dwoje biznesmenów – podaje portal tvp.info. Akcja miała miejsce w środę rano.

Z informacji tvp.info wynika, że zatrzymania to efekt dużego śledztwa dotyczącego korupcji w krakowskim sądzie i wyrządzenia ogromnych szkód.

— Wokół sądu stworzono sieć wielu powiązanych kapitałowo i osobowo firm, realizujących głównie fikcyjne zamówienia. Z szacunków śledczych wynika, że w rachubę wchodzi kwota nawet kilkudziesięciu milionów złotych wyprowadzonych w wyniku przestępczego procederu z budżetu Sądu Apelacyjnego w Krakowie — mówi informator tvp.info.

Informacje potwierdza Roman Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA. Dodaje również, że wstępnie nie znaleziono dowodów. — Nie ma dowodów, że analizy i opracowania w ogóle powstały. W Sądzie Apelacyjnym w Krakowie brak jakichkolwiek dokumentów, które potwierdzałyby realziację zawartych umów — wyjaśnia Kaczorek.

O poranku agenci CBA przeszukali Sąd Apelacyjny w Krakowie i kilkadziesiąt firm realizujących fikcyjne zamówienia. Zabezpieczono dokumenty, telefony i komputery. Możliwe są kolejne zatrzymania.
comments powered by Disqus