Chcieli zniszczyć stację bazową. Sprawa umorzona

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Sześć osób zostało zatrzymanych przez policję podczas próby zniszczenia infrastruktury telekomunikacyjnej. To członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prawo do Życia, którzy sprzeciwiają się rozwojowi technologii bezprzewodowej.

Na jednym z bloków przy ul. Krowoderskich Zuchów stoi stacja bazowa jednego z operatorów sieci komórkowej. Naczelny Sąd Administracyjny uznał w 2017 roku, że została zamontowana tam niezgodnie z prawem.

Z racji tego, że infrastruktura nadal działa, OSPdZ postanowiło wziąć sprawy we własne ręce. Aby tego dokonać dostali się na dach budynku i za pomocą szlifierki kątowej chcieli dokonać rozbiórki stacji bazowej. Interwencja policji powstrzymała ich przed dokonaniem zniszczenia.

Na komisariat z funkcjonariuszami pojechało wtedy sześć osób. – Informuję, że zatrzymane osoby zostały przesłuchane na okoliczność zdarzenia w charakterze świadków, a następnie po czynnościach zwolnione – mówi Anna Wolak-Gromala z biura prasowego krakowskiej policji.

Jak się okazało, właściciel BTS-u nie złożył wniosku o ściganie sprawców uszkodzenia mienia i sprawę w tym aspekcie policja umorzyła.

Osoby zatrzymane na początku października mogą jednak odpowiadać za wykroczenie w postaci zniszczenia kłódki do włazu na dach budynku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus