Chwytaj dzień! Rozpoczyna się Wodecki Twist Festival

fot. LoveKraków.pl

W Krakowie rozpoczyna się Wodecki Twist Festival. To już druga odsłona wydarzenia.

Festiwal oficjalnie otworzył koncert „Wodecki Twist: chóry” na Rynku Głównym, w trakcie którego zabrzmiał jeden z najbardziej znanych utworów Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha” wykonany przez... 350 chórzystów z całej Polski!

O trąbce

O 18.00 w Teatrze Słowackiego rozpocznie się natomiast koncert poświęcony trąbce. W końcu  trąbka to obok skrzypiec, jeden z najważniejszych instrumentów w twórczości wybitnego artysty. Muzyczny hołd artyście złożą amerykański trębacz Chris Botti oraz Kayah, Anna Maria Jopek, Michael „Patches” Stewart, Piotr Wojtasik Quintet. W programie również tematy z twórczosci Tomasza Stańki.

– Festiwal jest też próbą zatrzymania uśmiechu i pogody ducha bardzo kochanego człowieka. Zatrzymania czasu w najznakomitszym momencie - radości grania i słuchania muzyki – mówi dyrektor artystyczna wydarzenia Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Plejada gwiazd

Dzień później, 8 czerwca, w Ice Kraków odbędzie się koncert „Chwytaj dzień”. ”. W repertuarze Wodeckiego, ale również w jego ulubionych standardach usłyszymy m.in. Matta Duska, Urszulę Dudziak, Brodkę, Annę Marię Jopek, Agę Zaryan, Dawida Podsiadłę, Melę Koteluk, Sławka Uniatowskiego, Andrzeja Lamperta czy przyjaciółkę artysy Alicję Majewską.

W sobotę w Teatrze Słowackiego odbędzie się również koncert w hołdzie dla zmarłego w ubiegłym roku Tomasza Stańki. Wystąpią Wojciech Waglewski, Ziut Gralak, Apostolis Anthimos, Marcin Pospieszalski i Piotr Wyleżoł.

Wyspa muzyki

Podobnie jak w ubiegłym roku, nie zabraknie sceny plenerowej. „Wyspa muzyki” zostanie ulokowana w Forum Przestrzenie. Od 7 do 8 czerwca wystąpią m.in. Ania Rusowicz, Sławek Uniatowski, Kasia Moś czy Kuba Badach.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy zostanie wręczona Nagroda W. przyznawana artystom-przyjaciołom festiwalu, których organizatorzy chcieliby docenić za wybitność, wszechstronność i wrażliwość. Nagroda zostanie wręczona podczas koncertu „Chwytaj dzień” 8 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus