Co robią dynie na terenie kampusu AGH?

fot. materiały prasowe

Akademia Górniczo-Hutnicza przygotowuje się do nadchodzącego roku akademickiego. Ustawione w odpowiednich odległościach od siebie dynie mają przypominać o zachowaniu dystansu społecznego 1,5 m na terenie uczelni.

Jesienną instalację przygotowała Ewa Czekaj-Kamińska, architekt krajobrazu. –  Celem kompozycji było nie tylko upiększenie kampusu na jesień, ale także przypominanie studentom oraz pracownikom o stosowaniu się do środków ostrożności chroniących przed zakażeniem koronawirusem – tłumaczy Anna Żmuda-Muszyńska, rzecznik AGH.

Dynie zostały rozstawione w kluczowych miejscach kampusu: w pobliżu budynku głównego uczelni, przed jednym z wydziałów oraz w okolicach lokomotywy AGH.

Uczelnia będzie również przypominać o wymogach sanitarnych na specjalnych tablicach, które pojawią się przy wejściach do budynków. W obiektach obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego 1,5 m, dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku, a także zakaz przebywania na terenie uczelni osób z objawami chorobowymi, bez względu na ich charakter. Zalecana jest także komunikacja elektroniczna, aby uniknąć bezpośrednich kontaktów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza
comments powered by Disqus