Comarch Cracovia nie bierze jeńców. Rywale nie istnieli na lodzie

Hokeiści Pasów odnieśli bardzo wysokie zwycięstwa – 7:0 i 9:1 – w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Polskiej Hokej Ligi. Po dwóch dniach przerwy rywalizacja przeniesie się na lodowisko Zagłębia Sosnowiec.

Cracovia jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski (pierwszego po sześciu latach przerwy, dwunastego w historii sekcji), ale tak wysokich wygranych na początku fazy play off chyba nikt się nie spodziewał. Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego w środę i czwartek dosłownie zmiotła z tafli Zagłębie, które po 40 kolejkach zostało sklasyfikowane na ósmym miejscu.

Rohaczek: To najlepsze podsumowanie

W pierwszym spotkaniu krakowianie wygrali 7:0. Na początku drugiego gościom udało się pokonać Roka Stojanovicia i doprowadzić do remisu 1:1, ale w kolejnych minutach strzelali już tylko gospodarze i roznieśli Zagłębie 9:1. Po trzy gole strzelili Patryk Wronka, najlepiej punktujący zawodnik sezonu regularnego, i Damian Kapica.

W rywalizacji do czterech zwycięstw Pasy prowadzą 2:0. Jeżeli wygrają dwa mecze w Sosnowcu, już w poniedziałek będą pewni awansu do półfinału. – W obu meczach pokazaliśmy się z dobrej strony. Graliśmy kombinacyjnie, szybko, stworzyliśmy sytuacje i strzeliliśmy wiele goli. Ważne, że każda z czterech piątek gra bardzo dobrze. Przez 120 minut zdobyliśmy 17 bramek, a straciliśmy jedną – to najlepsze podsumowanie – powiedział trener Rudolf Rohaczek.

Spotkania numer trzy i cztery odbędą się na 26 i 27 lutego o godzinie 17 i 19 na Stadionie Zimowym w Sosnowcu.

W drugim ćwierćfinale Tauron Re-Plast Unia Oświęcim wygrała oba mecze z KH Energa Toruń (5:0, 4:0). W trzeciej i czwartej  parze rozegrano po jednym meczu. GKS Tychy męczył się z Marmą Ciarko STS Sanok (5:4), a GKS Katowice rozprawił się 5:2 z JKH GKS-em Jastrzębie.

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Bramki: Wronka (15., 49.), Kasperlik (31.), Nemec (36.), Tomi (36.), D. Kapica (39.), Graborenko (50.)

Comarch Cracovia – Zagłębie Sosnowiec 9:1 (2:1, 4:0, 3:0)

Bramki: Racuk (2.), Gula (18.), D. Kapica (21., 51.), Wronka (24.), Rac (32., 59.), Polak (36.), Łyszczarczyk (42.) – Friberg (5.).

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 2:0 dla Comarch Cracovii.