Coraz bliżej parku Zakrzówek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Zieleni Miejskiej właśnie ogłosił przetarg na stworzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Firma, która go wygra, będzie musiała opracować również raport oddziaływania na środowisko i uzyskać zgodę na budowę. Jest to niezbędne do rozpoczęcie prac.

W roku 2016 został ogłoszony międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji programowo przestrzennej „Parku Zakrzówek” w Krakowie. Ostatecznie nikt nie wygrał, dlatego miasto zdecydowało, że to krakowianie wybiorą projekt, który najbardziej się im podoba.

Ostatecznie po internetowym głosowaniu, mieszkańcy wybrali pracę nr 1.


To jednak tylko projekt ideowy, który na razie nie zostanie zrealizowany w 100%. Firma, która wygra, będzie musiała m.in. wykonać wielobranżowy projekt „fazy koncepcyjnej dla zagospodarowania parku”, stworzyć makietę architektoniczno-urbanistyczną, opracować raport odziaływania na środowisko i zdobyć pozwolenie na budowę. Ostatnie dokumenty mają zostać opracowane do marca 2019 roku. Niezbędna będzie również inwentaryzacja fauny oraz flory na terenach, gdzie ma powstać park.

– Otwarcie ofert planowane jest na 14 kwietnia. Po tym czasie nastąpi ich weryfikacja ofert – informuje Barbara Kaźmirowicz z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Wykonawca, zespół architektów i projektantów branżowych przełoży koncepcje ideową laureatów konkursu na język administracyjno-budowlany. Zostaną wykonane wszelkie opracowania projektowe i pomocnicze potrzebne do uzyskania zgody na rozpoczęcie robót budowlanych. Prawdopodobnie Park Zakrzówek będzie powstawał etapami, ZZM dołoży wszelkich starań, aby prace w terenie zaczęły się już w roku 2018 roku – mówi urzędniczka.

Co z kąpieliskiem w tym roku?

Firma Kraken przedstawiła propozycje na tegoroczne użytkowanie kąpieliska. Wstępny cennik dla krakowian zostanie obniżony o 50% w stosunku do roku ubiegłego.  – W najbliższym czasie Kraken zaprezentuje sposób, w jaki zostanie zorganizowane kąpielisko Ponadto najpóźniej po sezonie wakacyjnym zostaną zlikwidowane szlabany i system kluczykowy – tłumaczy Kaźmirowicz.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki