Cracovia i Wisła nie będą próżnowały. Włosi śladem Piątka

Krzysztof Piątek świetnie radzi sobie w Serie A fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Emocje po niedzielnych derbach już opadły. Część zawodników przebywa na zgrupowaniach reprezentacji, a pozostali rozegrają sparingi. Cracovia z Piastem Gliwice, a Wisła z Bocheńskim Klubem Sportowym.

We wtorek w Krakowie pojawiła się ekipa telewizji Sky Sports Italia. Włosi przyjechali do Polski, by zrobić reportaż o Krzysztofie Piątku. Napastnik odszedł po sezonie odszedł z Cracovii do Genoi i robi furorę na boiskach Serie A. 23-latek zdobył dziewięć bramek w siedmiu występach i jest liderem klasyfikacji strzelców. Rozpisują się o nim europejskie media, bo pokonywał bramkarzy rywali w każdej kolejce!

Włosi przy Wielickiej

Ważnym przystankiem w rozwoju reprezentanta Polski była Cracovia, w której spędził dwa sezony i zdobył 32 bramki w ekstraklasie. Piątek szczególnie urósł w ostatnim sezonie, gdy mocno postawił na niego Michał Probierz. Szkoleniowiec Pasów mianował go jednym z kapitanów, co bardzo pozytywnie wpłynęło na zawodnika. Często go chwalił, ale nie unikał krytyki, gdy zawodnik na nią zasłużył.

Cracovia bez Piątka radzi sobie słabo i od początku rozgrywek rozgościła się w strefie spadkowej. Klub zarobił na napastniku około 4,5 mln euro, ale może liczyć na kolejne pieniądze. Jeżeli zawodnik dalej będzie się tak rozwijał, wkrótce sięgnie po niego większy klub i zapłaci znacznie więcej. Cracovia zapewniła sobie procent od kolejnego transferu  Piątka. Mówi się o 10–15 procentach.

Sparingi

Trenerzy Probierz i Maciej Stolarczyk zaplanowali dla swoich piłkarzy mecze kontrolne. Wisła w piątek wystąpi w sparingu charytatywnym w Bochni (godzina 15.30). Dochód z imprezy zostanie przekazany byłemu zawodnikowi BKS-u (drużyna gra w IV lidze), który w wyniku poważnej kontuzji musiał przejść ciężką i kosztowną operację.

Dzień później, na stadionie przy ulicy Kałuży, Cracovia podejmie Gliwice. Mecz rozpocznie się o godzinie 11.30, ale będzie zamknięty dla publiczności. Zespoły zmierzyły się w lidze 24 sierpnia i Piast wygrał u siebie 3:1.

comments powered by Disqus