Cracovia nie obroni Pucharu Polski. Gospodarze turnieju finałowego wypunktowali krakowian [ZDJĘCIA]

Półfinał pomiędzy Unią a Cracovią fot. materiały prasowe

Lider Polskiej Hokej Ligi nie zagra w finale krajowego pucharu i nie obroni trofeum wywalczonego przed rokiem. W drugim półfinale rozgrywanego w Oświęcimiu turnieju finałowego Tauron Re-Plast Unia pokonała Comarch Cracovię 4:1 i w piątek zmierzy się z GKS-em Tychy.

Krakowianie w grudniu prezentowali równą formę i zakończyli rok na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Do Oświęcimia pojechali więc z nadziejami zdobycia czwartego w historii Puchar Polski. W czwartek wieczorem okazało się, że marzenia prysły już w półfinale, w którym podopieczni Rudolfa Rohaczka musieli uznać wyższość Unii. Pasy kończą rok z jednym trofeum za zwycięstwo w Pucharze Kontynentalnym. W lidze zespół nie walczył o medale, a w spotkaniu o Superpuchar został rozbity przez GKS Katowice.

Ukraicy strzelali dla Unii

W czwartek w Oświęcimiu Cracovia była gorsza od Unii pod każdym względem. Przyjezdni tylko raz trafili do bramki, gdy w 26. minucie do bezpańskiego krążka dopadł Czech Vojtech Tomi i poprawił wynik z 0:3 na 1:3. Chwilę później wspierani przez swoich kibiców gospodarze strzelili czwartego gola. Wszystkie trafienia dla Unii zdobyli Ukraińcy: Pawło Padakin (dwa), Andrij Denyskin i Filipp Pangiełow-Jułdaszew. W trzeciej tercji Pasy nie miały już nic do stracenia i rzuciły się do ataku, ale dobrze w bramce spisywał się Kevin Lindskoug.

W piątkowym finale (początek o godzinie 20.30) Unia zagra z GKS-em Tychy, który w pierwszym półfinale pokonał 2:0 mistrza Polski GKS Katowice. Unia ma na koncie dwa zdobyte Puchary Polski, a GKS aż osiem w 25 edycjach.

W półfinałach grały drużyny, które zajęły cztery czołowe miejsca w tabeli Polskiej Hokej Ligi po rozegraniu dwóch rund spotkań. 3 stycznia Comarch Cracovia podejmie Tauron Re-Plast Unię Oświęcim w pierwszej w 2023 ligowej kolejce.