Cracovia w finale Centralnej Ligi Juniorów! O złoto zagra z Lechem Poznań

Drużyna Cracovii pewnie wygrała drugi mecz półfinałowy Centralnej Ligi Juniorów ze Śląskiem Wrocław 4:0, zapewniając sobie miejsce w finale mistrzostw Polski. O zwycięstwo w rozgrywkach zmierzy się z Lechem Poznań, który pokonał Legię Warszawa. Mecze finałowe rozegrane zostaną 15 i 20 czerwca.

Po pierwszym półfinale Cracovia mogła odczuwać lekki niedosyt. Strzeliła dwie bramki, ale nie wykorzystała gry w przewadze po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Radosław Ryl. W rewanżu młodzi zawodnicy Pasów stanęli jednak na wysokości zadania i pewnym krokiem zmierzali do zwycięstwa.

Pierwsza połowa nie wróżyła jednak pogromu. Wrocławianie skutecznie odpierali ataki gości. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się Michał Wiśniewski. Po zmianie stron Cracovia znów grała w przewadze po tym jak w 47. minucie po dwóch żółtych kartkach boisko opuścił Bartosz Boruń. Tym razem młodzi zawodnicy Pasów wykorzystali sytuację i dołożyli trzy kolejne trafienia. Do bramki rywala trafili Sebastian Strózik, Sylwester Lusiusz z rzutu karnego i na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustawił Patryk Zaucha.

W drugim półfinale Lech Poznań wysoko pokonał Legię Warszawa 5:2, co w dwumeczu dało mu wynik 6:4. Zarówno Cracovia jak i Lech w fazie zasadniczej sezonu zajęły drugie miejsca w swoich ligach, stąd też o tym, kto będzie gospodarzem pierwszego meczu finałowego zadecyduje losowanie, które zostanie przeprowadzone 11 czerwca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze finałowe zaplanowano na 15 i 20 czerwca.

Śląsk Wrocław – Cracovia 0:4 (0:1)

Bramki: Wiśniewski (44.), Strózik (64.), Lusiusz (78. K), Zaucha (80.)

Śląsk: Mynarski – Jasiński (58. Krocz), Sosna, Golak, Chmulak (34. Łakomski, 76. Kotowicz), Sztylka – Boruń, Młynarczyk, Musiał (74. Waśkiewicz), Buławski – Bergier.

Cracovia: Majchrowicz – Pituła, Kajpust, Kruppa, Pająk – Wiśniewski (65. Zaucha), Lusiusz, Kanach (51. Supryn), Pik – Bator (51. Ożóg), Strózik (76. Ochman).

Żółte kartki: Boruń, Łakomski, Bergier – Pik, Bator.

Czerwona kartka: Boruń (za dwie żółte).