Czas na Muzeum AKtywne

Muzeum AKtywne będzie skupiać wszystkie formy edukacyjnej aktywności fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Muzeum AKtywne od teraz będzie skupiać wszystkie formy edukacyjnej aktywności. To nie tylko marka, ale również platforma edukacyjna i kreacja Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Powstała nowa strona internetowa, a poszczególne wydarzenia zyskały własne znaki graficzne, a zwiedzający otrzymali czytelną informację o propozycjach na wspólne spędzanie czasu.

Muzeum Armii Krajowej organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży, półkolonie, wykłady, spotkania autorskie czy spotkania ze świadkami historii oraz pokazy filmowe. Ich tematyka jest związana z historią XX wieku.  - Muzeum AKtywne powstało, aby ułatwić osobom zainteresowanym udział - często bezpłatny - w wydarzeniach organizowanych w Muzeum – informuje Piotr Koziarz z Muzeum AK. - Działalność edukacyjna Muzeum AK w Krakowie od teraz sprowadza się do wspólnego mianownika, jakim jest projekt Muzeum AKtywnego.

Muzeum w biało-czerwonych barwach

Od teraz Muzeum AKtywne posiada własny logotyp i barwy, a wydarzenia pokrewne sprowadzono do wspólnych haseł i znaków. W jego skład wchodzą: Mała AKademia (ikona biretu), wAKacje i ferie (ikona słoneczka), znAki historii (ikona w formie strzałki), DKF (kamera) i zAKazana kultura (orzeł). Mała AKademia skupia nie tylko warsztaty i lekcje muzealne przygotowane z myślą o dzieciach, młodzieży i seniorach. To także specjalnie zaaranżowana, fizycznie istniejąca w Muzeum sala edukacyjna. Pod hasłem "wAKacje i ferie" kryją się półkolonie. Ich kolejna, czwarta edycja rozpoczyna się 18 stycznia z tematem przewodnim jakim są konspiracyjne teatry.

Motyw przewodni: labirynt

Przewodnim motywem projektu jest labirynt, w którym osadzono ikony i hasła związane z działalnością placówki. Dlaczego właśnie labirynt? - Labirynt jest zagadką i drogą do wiedzy, dlatego pojawił się na plakatach, roll-upach i gadżetach związanych z projektem – dodaje Piotr Koziarz. - Jednym z gadżetów są ulotki w formie zakładanych biało-czerwonych opasek, jakie doskonale znamy z archiwalnych zdjęć i jakie noszą kombatanci.

Za realizację graficznego projektu odpowiada Marcin Wierzchowski.