Czytasz? Do biblioteki marsz

To już szósta edycja konkursu Czytelnik Roku fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Dzieci, młodzież, dorośli – tu wiek nie gra roli. Wystarczy czytać, czytać i jeszcze raz… czytać! Biblioteka Kraków zaprasza miłośników literatury do udziału w konkursie Czytelnik Roku 2020.

Wszystkie chwyty – oczywiście te literackie – dozwolone. Wystarczy mieć tylko aktywną kartę Biblioteki Kraków. Dzięki niej każdy uczestnik konkursu otrzyma Paszport Czytelnika, w którym będzie  zbierał pieczątki za przeczytane książki lub audiobooki.

Jak to działa

– Tytuł Czytelnika Roku otrzyma osoba, która zdobędzie największą liczbę pieczątek w jednej z czterech kategorii wiekowych. Przyznane zostaną również po dwa wyróżnienia w każdej z tych kategorii. Nowością w tegorocznej edycji jest również nagroda-niespodzianka. Będzie można ją otrzymać po zebraniu 50 pieczątek za wypożyczone książki i audiobooki – informuje Piotr Wasilewski z Biblioteki Kraków.

Zbieranie pieczątek potrwa do 31 grudnia 2020 r., a ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w trakcie gali finałowej w lutym 2021 roku.

Najlepszy czytelnik po raz szósty

Szósta edycja konkursu rozgrywa się w czterech kategoriach wiekowych: I kategoria – czytelnicy od 6 do 9 lat, II kategoria –  od 10 do 15 lat, III kategoria – od 16 do 25 lat oraz IV kategoria – czytelnicy powyżej 25. roku życia.

– Do udziału zapraszamy też najmłodszych, w wieku od 0 do 5 lat, zapisanych do biblioteki przez rodzica lub opiekuna prawnego. Wtedy nagrodę specjalną i tytuł Czytającego Rodzica otrzyma najaktywniejszy rodzic czytający swojemu dziecku – dodaje Wasilewski.

Nowością tegorocznej edycji jest nagroda i tytuł Zaczytanego Seniora, którą otrzyma najstarszy czytelnik Biblioteki Kraków, w wieku powyżej 70. lat, który zdobędzie największą liczbę pieczątek.

Szczegółowe informacje

Dodatkowa pula pieczątek przysługuje za udział w wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę Kraków. Na laureatów czekają nagrody, m.in.: czytniki e-booków, karty podarunkowe, zaproszenia na spektakle, a także książki i gry planszowe.

Regulamin dostępny jest na stronie www.biblioteka.krakow.pl oraz w filiach Biblioteki Kraków.

LoveKraków.pl jest patronem medialnym konkursu Czytelnik Roku 2020.

comments powered by Disqus