Dąb skazany na wycinkę przez budowę Trasy Łagiewnickiej? Będzie protest mieszkańców

fot. materiały prasowe

Będzie protest aktywistów i mieszkańców przeciwko wycince 200-letniego dębu, który rośnie w miejscu przebiegu planowanej Trasy Łagiewnickiej. W środę rano uczestnicy zgromadzeni na rogu ulic Ludwisarzy i Zbrojarzy przybiją do drzewa tabliczkę „Pomnik Przyrody przez obywateli chroniony”. Co więcej, dąb będzie nosił imię „Jacek”.

Środa, 25 kwietnia, godzina 10.00. Róg ulic Ludwisarzy i Zbrojarzy. To właśnie wtedy odbędzie się happening w obronie 200-letniego dębu, który rośnie w miejscu, gdzie według planów ma przebiegać Trasa Łagiewnicka. Mieszkańcy i aktywiści mają zamiar przybić do drzewa tabliczkę z napisem „Pomnik Przyrody przez obywateli chroniony” i nadać mu imię… Jacek.

– Dąb może zostać wycięty lada dzień gdyż pas zieleni pod drogę w tych dniach został wykarczowany. Starsi mieszkańcy Łagiewnik pamiętają, że kiedyś na Dębie wisiała tabliczka, że jest pomnikiem przyrody. Dąb jest potężny i wspaniały. Jest to jedno z najstarszych drzew Krakowa – informują organizatorzy.

Przeciwko wycince będą protestować inicjatywy Nie dla Trasy Łagiewnickiej, Matki Polki na Wyrębie i Kolektyw Niedzielni.
comments powered by Disqus