Dalej nie wjedziesz na Kazimierz

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego sprzed miesiąca, w środę do godziny 23.59 z ulic Kazimierza powinny zniknąć znaki ograniczające ruch na tym obszarze miasta. Tak się jednak nie stanie, bo wojewoda dał Zarządowi Infrastruktury Komunalnej i Transportu czas do 21 grudnia.

W czwartek ulice centrum Kazimierza ponownie miały zostać otwarte dla wszystkich kierowców. Dyrektor ZIKiT skierował do wojewody dwa pisma, w których zadał pytania o możliwość wprowadzenia zmian nie po 30 dniach od daty ogłoszenia nakazu, a dopiero od listopada. Pracownicy miejskiej jednostki argumentowali, że kilkumiesięczny okres wdrażania i realizacji wszystkich trzech nakazów, pozwoliłby na sprawniejsze wprowadzenie zmian.

– Decyzja wojewody pozwoli na lepsze skoordynowanie i wykonanie prac związanych ze zmianami oznakowania w centrum Krakowa – mówi Michał Pyclik, rzecznik ZIKiT.

Urzędnicy o swoich planach poinformują na konferencji prasowej, która odbędzie się w środę rano. Wcześniej ZIKIT zapowiedział, że zgodnie z nową ustawą o elektromobilności będzie chciał wprowadzić na Kazimierzu pierwszą strefę czystego transportu.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus