Darmowe testy na koronawirusa będą wykonywane przy Tauron Arenie

Punkt pobrań fot. Mat. prasowe

Firma Diagnostyka rozpoczyna w Krakowie akcję wykonywania bezpłatnych testów na koronawirusa. Z tej opcji będą mogli skorzystać medycy.

Prezes Diagnostyki mówi, że pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, jednocześnie medycy stanowią grupę podwyższonego ryzyka zachowania na Covid-19.

– W Polsce problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie, począwszy od Warszawy, Łodzi i Poznania, a teraz Krakowa, programu bezpłatnych testów dla wybranych grup medyków – podkreśla prof. Jakub Swadźba.

Badania w Krakowie wykonywane będę przy użyciu testów CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych.

Pobranie próbek odbywać się będzie w specjalnym Punkcie Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, który znajdować się będzie przy Tauron Arenie Kraków (wjazd od strony al. Pokoju). Medycy będą mogli wykonać badania od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-16:00, okazując dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu.

–  Realizacja badań dla personelu medycznego stała się możliwa dzięki udostępnieniu części zasobów analitycznych i personelu oraz wspólnym finansowaniu badań przez Partnerów Medyków i Diagnostykę – powiedział dr Tomasz Anyszek z Diagnostyki.

comments powered by Disqus