Dawid Nowak przypomniał się kibicom Cracovii [VIDEO]

Niespełna dwanaście godzin po powrocie z Kielc, trener Michał Probierz znów zasiadł na ławce. We wtorek jego piłkarze wygrali sparing z Puszczą Niepołomice (2:1). Bramkę dla gości zdobył Dawid Nowak, były napastnik Pasów.

Przeciwko beniaminkowi I ligi wystąpili piłkarze, którzy w przegranym 2:4 spotkaniu z Koroną nie grali wcale lub krócej przebywali na boisku. W wyjściowym składzie pojawił się Hubert Adamczyk, który w Kielcach grał do 50. minuty. We wtorek musiał jeszcze zaliczyć nieco ponad pół godziny. Sparing zaczął się o godzinie 11, więc piłakrze obu drużyn kopali piłkę w ogromnym upale.

Pierwszego gola zdobył w 14. minucie Mateusz Szczepaniak, który w meczu ligowym zastąpił Adamczyka. Do remisu doprowadził Dawid Nowak, który kilka minut po przerwie wykorzystał rzut karny. Ze zwycięstwa cieszyli się jednak krakowianie, którym sędzia również dał „jedenastkę”. Podszedł do niej powracający po kontuzji Tomas Vestenicky.

Przed Pasami kilka dni na regenerację i spokojną pracę. W niedzielę czeka ich mecz z Lechem Poznań.

Cracovia – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)

Bramki: Szczepaniak (14.), Vestenicky (71., karny) – Nowak (49. karny).

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Malarczyk, Dytiatjew, Sowah (32. Szewczyk) – Wdowiak, Deja (79. Ochał), Dimun, Adamczyk (34. Kanach), Vestenicky (73. Gawle) – Szczepaniak (59. Lusiusz).