Derby Krakowa. Probierz: Kluczowy będzie sędzia

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Nie wywieram presji, bo jeszcze nie wiemy, kto zostanie wyznaczony do tego meczu. Wiemy jednak, jak agresywnie gra Wisła – mówi przed niedzielnym spotkaniem o panowanie w Krakowie trener Cracovii.

Cracovia wygrała osiem z dziewięciu ostatnich meczów, zajmuje wyższe miejsce w tabeli i według bukmacherów jest faworytem derbów. Michał Probierz twierdzi, że jest inaczej.

– Wisła jest zdecydowanym faworytem. Ma w składzie reprezentanta Polski, wygrała trzy ostatnie mecze z Cracovią, w tym dwa na ulicy Kałuży. Jedna porażka [1:4 w 2017 roku – przyp. Red.] była bardzo bolesna. Zanim przyszedłem do Cracovii nie przegrałem żadnych derbów – mówi Probierz.

Sadlok i Wasilewski na cenzurowanym

Jego zdaniem kluczową postacią meczu będzie sędzia. Trener liczy, że przyjedzie doświadczony arbiter, który będzie wyczulony na faule.

– Wiemy, jak agresywnie gra Wisła. Nie wiem, kto będzie sędzią, ale warto uczulić na brutalne wejścia Wasilewskiego i Sadloka, bo takich nie brakowało w ostatnich derbach – przypomina Probierz.

– Nie chcę nikogo podjudzać, ale Sadlok musi sfaulować siedem razy, by dostać kartkę, a Kwiatkowski dostaje po pierwszym faulu. Nie wywieram presji, bo jeszcze nie wiemy, kto zostanie wyznaczony do tego meczu – tłumaczy.


comments powered by Disqus